Női intim torna tanfolyam

Női intim torna tanfolyamokat tartok 2x5 órás és 3x3 órás tematikában. Lehetőséged van választani a kiscsoportos és az egyéni foglalkozások között. 
Ez idő alatt el lehet sajátítani a gyógyulásban, regenerálódásban segítő gátizom erősítő gyakorlatokat és elméleti alaptudást. A tréning után minden résztvevőt - a tanultak alapján-, egyénre szabott gyakorlatsor fogja támogatni az otthoni gyakorlásban.
Ha van hölgy ismerősöd - korosztálytól függetlenül,- akiről tudod, hogy nagy szüksége lenne szakszerű, magas színvonalú segítségre, kérlek oszd meg vele a információt és akár jöhettek együtt is.

Milyen esetekben segíthet a gátizomtorna?

Inkontinencia

Az inkontinencia olyan állapot, amelyben az egyén nem képes megfelelően kontrollálni a vizelet vagy a székletürítést. Ezekben az esetekben a gátizmok nyitó-záró funkciója sérült. Szégyen tünetek kapcsolódnak hozzá. Ezek miatt beszűkülhet a szociális élettér. 

Hüvelygyengeség,
csökkent orgazmuskészség

Hüvelyelégtelenség egy olyan állapot, amelyben a hüvelyfalak, amelyeknek a fő feladata a méh és más medencei szervek támogatása és tartása, gyengék vagy sérültek. Gyakran azoknál fordulhat elő, akik hüvelyi úton szültek, de más tényezők hatására is kialakulhat. A meggyengült hüvelyfal miatt tapasztalható, hogy levegő áramlik a hüvelybe fordított testhelyzetekben;  szexaktus közben. Fürdőzésnél pedig víz áramlik be, ami felboríthatja a hüvelyflórát.
Gyenge gátizomzat nehezítheti az orgazmus átélését, mert nem intenzívek az érzetek. 

Aranyér, székrekedés

Az aranyér a végbélnyílás körül és a végbélben található erek tágulata, duzzanata. Ez egy kötőszöveti gyengeség. A lakosság közel felének  vannak időszakosan aranyeres tünetei. Így népbetegségnek mondhatjuk. Leggyakrabban székrekedés 
következményeként alakul ki, de számos más életmódbeli faktor is kiválthatja.
Az ülőmunkát végzőket kiemelten érinti mind a két tünet. 

Menstruációs zavar, Meddőség

A menstruációs zavar olyan állapotokat vagy rendellenességeket jelent, amelyek befolyásolják a menstruációs ciklust, ennek következtében a termékenységi képességet is. Ezek lehetnek például rendszertelen vagy túl gyakori menstruációk, hiányzó vagy túlzott vérzések, vagy más szokatlan tünetek a menstruáció során. Ez lehet hormonális, anatómiai vagy más egészségügyi problémák következménye. 

Endometriózis 

Amelyben a méh belső rétege, az endometrium, azon kívül is megtelepszik és növekszik a hasüregben. Hasonlóan reagál a női hormonokra és a menstruációs ciklusra. Gyakran fájdalmat, belső hasüregi vérzést és más tüneteket okozhat, például menstruációs zavarokat és meddőséget.

Miómák, Ciszták, PCOS

Sajnos napjainkban ezek az egészségügyi problémák egyre több nőt érintenek. Így a meddőség kialakulásának hátterében is  sokszor ezek állnak. A női szerveket érintő elváltozásokat vizsgálva, a lelki okokat is minden esetben figyelembe kell venni.

Kismedencei szervek süllyedése

Méhsüllyedés, méhelőreesés, hüvelysérv, 
hólyagsérv, húgycsősérv, végbélsérv, bélsérv. A női test sérülékeny, alul nyitottak vagyunk és lejönnek a szervek, ha nem foglalkozunk magunkkal.

Műtétek előtt és után

Lehet műtéti előkészítésre (még épp beidegzéssel lehet megtanulni a tornát, és a lehető legjobb állapotba hozható az izomzat), vagy műtéti állapot megtartására, rehabilitációra. Méheltávolító műtét után kiemelten fontos az intim torna rendszeres gyakorlása.

Szülés előtt és után

Ebben az időszakban a legkitettebb a medencealap a terhelésnek. A baba súlyára és progeszteron túlsúly hatására (a test nyúlik, lazul) előjöhetnek intim tünetek. Szülések számával is szokott nőni a stresszinkontinencia, mind a prolapszusok száma. A szülés utáni gyorsabb regenerálódás az egész családra nézve hasznos.

Alhasi gyulladások

Ülőmunkát végzőknél gyakori panasz az alhasi pangás miatt. Sokszor pszichoszomatikus eredetű. Mindig vannak szövődményei, összenövések alakulnak ki.

Változókor-menopauza

Erre az időszakra jellemző az ösztrogén védettség csökkenése, ami okozza a nyálkahártya száradását és sorvadását. A hüvelyflóra PH-ja is felborulhat.

Egészségmegőrzés-prevenció

A szakszerű intim torna gyakorlás segít intim izmaid fitten tartásában és az egészségtudatos életvitel kialakításában. A cél, hogy az emberek életmódjukkal, szokásaikkal és környezetükkel kapcsolatos döntéseikkel elősegítsék az egészséget és megelőzzék a betegségeket.

Rendszeres intimtornával nemcsak megállítható a negatív spirál, 
hanem akár visszafordítható is.

Intim torna jótékony hatásai:

Ne élj együtt a problémákkal!

"Az intim torna a változtatás lehetősége"

1. Az intim tünetek és panaszok enyhülnek, idővel megszűnhetnek:

Minden 40 év feletti nőnek ajánlott napi szinten az intimtorna, hogy a gátizmok megfelelően működjenek.

Az intimtorna a medencealapon elhelyezkedő pici izmok megéreztetése, tudatosítása és karbantartása. A rendszeres gyakorlással javíthatunk életminőségünkön, közérzetünkön, egészségünkön. Mindegy, hogy prevenció vagy terápiás céllal vágunk bele.           
  • Pozitív hatást gyakorol a méh, a petefészek, a húgyhólyag és a belek működésére.  Javul a szervek keringése, tápanyag és oxigén ellátása.
  • Javul a záróizmok ereje és állóképessége, így növelve az ürítési kontrollt. Az inkontinencia panaszok megelőzhetők és megszűntethetők.
  • Az aranyeres panaszok enyhülnek, megszűnnek.
  • Segít megszüntetni a székrekedést, mivel fokozza a renyhe bélműködést.
  • Csökken a krónikus kismedencei gyulladások esélye.
  • Segít megelőzni és megszűnteti a kismedencei szervek süllyedését.

                                                                                                                           -------    NEM CSAK EGY TORNA, ANNÁL SOKKAL TÖBB   ------
       Kiegyensúlyozott párkapcsolat                  Egészség megőrzése                       Nőiség gyógyítása                           Az altest fiatalon tartása                                     Biztonságos sportolás                                           Energiaszint növelés                           Testtudatfejlesztés                                     Nőiség örömteli megélése                      Igényesebb szexuálitás 

2. A női egészség helyreáll:

Önbizalmad növekszik, önértékelésed javul, mindez hozzásegít  a nőiséged örömteljesebb megélésében.

  • Fokozódik a női szervek energiaellátása, ezáltal növekszik a vitalitás, a szexuális energiák, a libidó.
  • Mivel a hüvely izomzata erősödik és keringése javul, így az orgazmus készséget is fejleszti a torna.
  • Miómák, ciszták, polip, endometriózis gyógyulását segíti.
  • Enyhíti a menstruációs diszkomfortot.
  • Petevezeték átjárhatóságát javítja. Csökkentheti a meddőség kockázatát. Felújítja a "Babaházat".
  • A torna megkönnyíti a szülést, véd a szövődmények kialakulásától. Elősegíti a szülések és műtétek utáni regenerálódást.
  • A változókori kellemetlen intim tüneteket enyhíti (intim nyálkahártya, izom sorvadás).
  • A gyakorlás közben oldódnak a lelki feszültségek, így felszabadulttá tesz és növeli a vitalitást.
  • A gátizom energiapumpa, ami az egész test pszichoszomatikus betegségeit gyógyítja.

Szükséged van segítségre?

+36 (20)2445628
Hétfőtől-péntekig 8.00-20.00-ig.
A csoportos tréning ára Szekszárdon: 30.000,-Ft/fő
Vidéken: 36.000,-Ft/fő
Egyéni tréning ára: 40.000,- Ft
Ismétlőknek a csoport: 15.000,-Ft/fő